‘Zbulohet’ OnePlus 9 – kështu duket telefoni i ri

Mobile

‘Zbulohet’ OnePlus 9 – kështu duket telefoni i ri

Më: 15 dhjetor 2020 Në ora: 23:38
OnePlus 9

Fotografitë u shfaqën në internet që supozohet se tregojnë prototipin e Oneplus 9 të ardhshëm.

Oneplus 9 nuk do të prezantohet deri në pranverën e vitit 2021. Por PhoneArena duket se tashmë ka siguruar fotografi të tij.

Pajisja thuhet të jetë një prototip i Oneplus 9 5G.

Për shembull, ky prototip ka një logo në pjesën e pasme që nuk korrespondon me shkronjat normale “Never Settle” në celularët OnePlus.

Sipas PhoneArena, është e zakonshme që prodhuesit të përdorin logo të ndryshme në prototipet e tyre

Pjesa e përparme të kujton shumë Oneplus 8T. Ekrani është me madhësi 6.55 inç dhe është i sheshtë, ndërsa prodhuesit e tjerë mbështeten në pjerrtësi që janë të lakuara poshtë. Kamera e përparme është vendosur në një vrimë ekrani në pjesën e sipërme të majtë.

Sipas PhoneArena, ekrani mbështet 120Hz dhe HDR. Ka një rezolucion prej 2400 x 1080 pikselë. Raporti i pamjes është 20:9.

Snapdragon 888

PhoneArena gjithashtu ka informacione për hardware për Oneplus 9. Prototipi tashmë përdor procesorin e ri Snapdragon 888 të Qualcomm. RAM-i është 8 GB, memoria 128 GB.

Një zgjerim i memories përmes kartës microSD nuk është planifikuar. Ka shumë të ngjarë që kur telefoni inteligjent të prezantohet zyrtarisht, të paraqitet një variant shtesë me më shumë hapësirë ​​për ruajtje.

Sistemi operativ është Android 11. Bateria është 4,500 mAh. Nuk ka ende detaje specifike për kamerat, pasi të dhënat megapiksel në pamjet e ekranit janë padyshim të pasakta.

Bazuar në 3 kamerat dhe modelet e mëparshme OnePlus, mund të supozohet se kamera kryesore ka 48 megapiksel. 2 kamerat e tjera ka të ngjarë të jenë për fotografi me kënd të gjerë dhe makro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat