Ky është celulari i vetëm në botë që nuk përgjohet - Bota Sot
Ky është celulari i vetëm në botë që nuk përgjohet

Mobile

Ky është celulari i vetëm në botë që nuk përgjohet

Më: 21 dhjetor 2017 Në ora: 13:12
Telefoni i cili nuk pergjohet

Në Britani të Madhe është prodhuar celulari që nuk përgjohet pasi ka një nivel të lartë sigurie. Celulari i quajtur “Solarin” është prodhuar nga kompania angleze "Sirin Labs" dhe ka një çmim prej 14 mijë Dollarë. 

Sipas kompanisë, ky aparat celular ka siguri të nivelit ushtarak dhe u sugjerohet biznesmenëve, kjo edhe për faktin se ata kanë mundësi të përballojnë çmimin e një celulari të tillë.

“Solarin” ka një proçesor Snapdragon 810 me 2Ghz shpejtësi dhe 8 berthama, 4 GB RAM, 128 GB memorie të brendshme, 5 antena me shpejtësi të lartë interneti, kamer 23.8 mega piksele.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera