Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë - Bota Sot
Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë

Mobile

Mund t’ia dilni edhe pa smartphone-in, me këto mënyra edhe më lehtë

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 15:43
Foto ilustrim

Secili nga ne, e kontrollon telefonin celular afërsisht 80 herë brenda një dite.

Pra, nëse ia del të mos e hapësh celularin çdo 30 sekonda, je praktikisht një superhero. Të jemi të sinqertë, kjo nuk është aspak e mirë. Të kalosh shumë kohë kërrusur mbi celular mund të sjelli probleme me shpinën dhe  qafën, ul nivelin e përqëndrimit e madje çon në shtim kilesh. Pra, nëse jeni duke pritur në rradhë në një dyqan ushqimesh dhe ke 46 sekonda për të shtyrë, mos kontrollo Instagramin. Në vend të tij, provoni një nga mënyrat e këndëshme për të kaluar kohën të cilat janë renditur më poshtë.

1.Përhumbur

Një studim i ri na tregon se ëndërrimi me sy hapur mund të ndihmojë në përmirësimin e humorit dhe të mprehtëson mendjen.

2.Lexo

Libra. Revista. Gazeta. I mbani mend këto? Tani, le të bëjmë ca llogari. Së pari, bëni një test për shpejtësinë e leximit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera