Avaxus sjell “Jarnana”, ripërpunimin ndryshe dhe shumë të veçantë të këngës së vjetër shqiptare - Bota Sot
Avaxus sjell “Jarnana”, ripërpunimin ndryshe dhe shumë të veçantë të këngës së vjetër shqiptare

Muzikë

Avaxus sjell “Jarnana”, ripërpunimin ndryshe dhe shumë të veçantë të këngës së vjetër shqiptare

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 21:33

Avaxus sjell “Jarnana”, ripërpunimin ndryshe dhe shumë të veçantë të këngës së vjetër shqiptare

Producenti Lorenc Aliaj, i njohur për publikun si Avaxus, ka prezantuar për publikun një projekt muzikor shumë të veçantë.

Bëhet fjalë për ripërpunimin e këngës së famshme popullore shqiptare, “Më jep një pikë ujë”.

“Jarnana” e ka titulluar producenti këtë projekt të veçantë, së cilit ia ka bashkëngjitur edhe një klip të thjeshtë që përkon me ritmet e këngës.

Ky ripërpunim pritet të jetë një ndër këngët më të lëshuara në diskoteka dhe plazhe gjatë verës që po afron.

Përndryshe, ripërpunimi i këngëve të vjetra është kthyer në trend te artistët e estradës shqiptare, në tentim për të rikthyer vlerat e vërteta të muzikës së mirëfilltë shqipe.

Lorenc Aliaj përndryshe njihet si një prej producentëve, punën së cilit ia kanë besuar shumë artistë të njohur shqiptar për këngët dhe ripërpunimet e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...