Muzika në zi/ Ndërron jetë kompozitori i njohur - Bota Sot
Muzika në zi/ Ndërron jetë kompozitori i njohur

Muzikë

Muzika në zi/ Ndërron jetë kompozitori i njohur

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 07:29
Barrington Pheloung

Barrington Pheloung, i cili kompozoi muzikën në dramën televizive ‘Inspector Morse’, ka vdekur në moshën 65 vjeç.

Pheloung u bë i njohur për muzikën e tij karakteristike për shfaqjet dhe serialet televizive ku më i arriturin është ‘Inspector Morse’ ku dhe ishte nominuar si ‘Best Original Television Music’ në vitin 1991.

Karriera e tij ishte e fokussuar në kompozimin e muzikës për shfaqje televize por nuk mungonin as filmat dhe mas operat ku ka punuar edhe në Sydnet Opera House.

Barrington Pheloung vdiq me datë 31 korrik. Policia nuk dha asnjë shkak mbi vdekjen e kompozitorit të njohur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...