Z.Albin Kurti, do të duhej të ishte kyqur shumë më parë në negociatatë Kosovë- Serbi

Opinione

Z.Albin Kurti, do të duhej të ishte kyqur shumë më parë në negociatatë Kosovë- Serbi

Nga: Adem Bytyçi Më: 16 qershor 2021 Në ora: 09:45
Adem Bytyçi

 Kosova as nuk ka putur dhe as që do të këtë ndonjëherë politikanë mē të zotin se z .Albin Kurti, në negociatatë Kosovë ‐ Serbi.

Këtë të vêrtetë e kuptuan edhe kundërshtarët më të s'muar  të z .Albin Kurti, në takimin e fundit Kurti Vuqiq, në Bruxel.

Ata që mundohen ta mohojnë këtë , në politikë kanë hyrë gabimisht dhe nga ajo duhet të largohen sa më parë.

Në të kundërten vendit në vend që t'i sillnin dobi, do t'i sjellinë vetëm dëm, mjerim dhe vuajtje .

E ardhmja Kosovës varet nga një gjeneratë politikanësh të kalibrit të z.Albin Kurti, të cilët shumë me shumë i japin Kosovës se sa i marrin.

Në Kosovë duhet kuptuar difinitivisht  një të vërtetë sa të madhe po aq edhe të rëndësishme për të ardhmën e Kosovës: Me politika të vjetra dhe politikanë të konsumuar  nuk mund të ndodhin ndryshime të reja , të cilat Kosovën do ta bëjnë  shtet demokratik , të së drejtës dhe të modelit Euro- përendimor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat