Në Spitalin e Pejës 765 pacientë kërkuan ndihmë gjatë vikendit - Bota Sot
Në Spitalin e Pejës 765 pacientë kërkuan ndihmë gjatë vikendit

Peja

Në Spitalin e Pejës 765 pacientë kërkuan ndihmë gjatë vikendit

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 09:38
Foto

Në ditët e vikendit 765 pacientë janë trajtuar si raste emergjente ndërsa 38 nga këta janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

Kanë qenë 12 Lindje, 10 normale dhe 2 me prerje cezariane. Kanë lindur 12 foshnje, prej tyre 4 foshnje ishin të gjinisë femërore dhe 8 të gjinisë mashkullore. Analiza kanë kryer 380 pacientë që në total kanë bërë 4340 analiza

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...