Mbi 900 persona kërkuan ndihmë gjatë vikendit në emergjencën e Spitalit të Pejës - Bota Sot
Mbi 900 persona kërkuan ndihmë gjatë vikendit në emergjencën e Spitalit të Pejës

Peja

Mbi 900 persona kërkuan ndihmë gjatë vikendit në emergjencën e Spitalit të Pejës

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 10:00
Foto ilustrim

930 pacientë janë trajtuar si raste emergjente gjatë vikendit që sapo kaluam në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë.

58 nga këta pacientë janë hospitalizuar për trajtim të mëtutjeshëm.

Po ashtu, 20 operacione janë kryer gjatë këtij vikendi.

Kanë qenë 13 lindje, 9 normale dhe 4 me prerje cezariane. Kanë ardhur në jetë 13 foshnje dhe prej tyre 7 foshnje ishin të gjinisë mashkullore dhe 6 të gjinisë femërore.

Analiza kanë kryer 408 pacientë që në total kanë bërë 4,268 analiza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...