Ia ndaluan shitjen e kurbanëve, protestohet në Pejë - Bota Sot
Ia ndaluan shitjen e kurbanëve, protestohet në Pejë

Peja

Ia ndaluan shitjen e kurbanëve, protestohet në Pejë

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 10:27
Foto ilustrim

Një grup i fermerëve nga Peja sot janë mbledhur me mëngjes për të protestuar në oborrin e Komunës se Pejës.

Dje atyre iu është pamundësuar shitja e kurbaneve te xhamia, “Hamam Xhamia” në këtë qytet.

Ata ende po presin që dikush prej zyrtarëve nga komunës të dalë dhe t’i takojë.

Fermerët kërkojnë që t’iu lejohet shitja e kurbaneve së paku deri në festën e Kurban Bajramit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...