Rrënohen stanet në Irzniq, përplasje mes banorëve e komunës

Peja

Rrënohen stanet në Irzniq, përplasje mes banorëve e komunës

Më: 23 nëntor 2019 Në ora: 20:50
Foto ilustrim

Në mes të banorëve të Irzniqit dhe komunarëve të Pejës ka përplasje.

Këta të fundit kanë nisur rrënimin e staneve të ndërtuara në këtë bjeshkë, derisa fshatarët po thonë se janë pronat e tyre dhe se do t’i mbrojnë ato me çdo kusht.

Banorët thonë po ashtu se këto prona i kanë blerë qysh në kohën e Turqisë.

Në të ardhmen, ata thonë se do të organizojnë edhe protesta të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat