Erërat e fuqishme godasin Dukagjinin: Pamje të shtëpive të shkatërruara krejtësisht

Peja

Erërat e fuqishme godasin Dukagjinin: Pamje të shtëpive të shkatërruara krejtësisht

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 13:38
Pejë

Moti i lig dhe erërat e forta e kanë goditur rajonin e Dukagjinit. Dëmët më të mëdha janë shkaktuar në Pejë e në Istog.

Banorët e dy qyteteve për të tretën ditë radhazi janë përballur me erëra të fuqishme.

Si pasojë e këtyre erërave janë shkaktuar dëme të mëdha në shtëpi, e objekte të ndryshme në këto dy komuna.

Disa pamje që janë publikuar, shihet se ka shtëpi që janë rrënuar krejtësisht, e janë rrëzuar edhe lisat e shtyllat elektrike.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat