Policia e ndalon shoferin që voziste maunen me fotografinë e Putinit në Pejë - Bota Sot
Policia e ndalon shoferin që voziste maunen me fotografinë e Putinit në Pejë

Peja

Policia e ndalon shoferin që voziste maunen me fotografinë e Putinit në Pejë

Më: 1 maj 2020 Në ora: 17:09
Mauna me fotografinë e Putinit në Pejë

Një maune me fotografi të presidentit rus, Vladimir Putin është futur sot nga Serbia në Kosovë, më saktësisht ne qytetin e Pejës.  Ndërsa Policia bën të ditur se ngasësinë e maunes e ka ndalur.

Fadil Gashi, nga zyra për informim e policisë Rajonale të Pejës ka deklaruar se policia është duke u marrë me këtë rast dhe se personi në fjalë është ndaluar.

“Personin qe po e ngiste automjetin e ka ndaluar policia dhe po e trajton rastin”, tha shkurt Gashi.

Ndërkohë pak më parë u raportua se një maune ka hyrë në Kosovë nga Serbia me një fotografi të Putinit dhe pas reagimit të qytetarëve ajo është mbuluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat