Koronavirusi, 61 pacientë të shtruar në Spitalin e Pejës

Peja

Koronavirusi, 61 pacientë të shtruar në Spitalin e Pejës

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 10:16
Foto ilustrim

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po trajtohen 61 pacientë me Covid-19.

32 pacientë janë në oksigjeno terapi, 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa pacientet e tjerë janë në gjendje më stabile.

Nga personeli i Spitalit gjashtë mjekë, 15 infermierë dhe 3 punëtorë të shërbimit teknikë janë të infektuar me Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat