​10 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

​10 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 08:09
Ilustrim

10 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 4 pacientë po trajtohen me okisgjenoterapi, ndërsa 2 të tjerë tashmë veçse janë shëruar nga virusi korona.

“2 pacientë me Covid-19 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Aktualisht po trajtohen 10 pacientë me Covid-19 dhe nga këta 4 pacientë janë në Oksigjeno terapi”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 176 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat