​150 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 23 në gjendje më të rëndë

Peja

​150 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 23 në gjendje më të rëndë

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 150 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali njoftojnë që 4 pacientë janë në respirator dhe 104 janë në oksigjenoterapi,

Ndërsa 23 pacientë të infektuar me SARS CoV2 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“150 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 Pacientë janë në Respirator(CPAP), 104 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 23 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Ndërkohë që gjatë së shtunës dhe të dielës në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, 487 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 62 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat