87 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 17 në gjendje të rëndë

Peja

87 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 17 në gjendje të rëndë

Më: 27 prill 2021 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Spitali Rajonal i Pejës ka njoftuar se aktualisht është duke i trajtuar 87 pacientë me COVID-19.

Sipas njoftimit, 69 pacientë janë në oksigjenoterapi.

2 pacientë me Covid-19 janë në CPAP dhe 17 në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Spitali njofton se nëntë pacientë me Covid-19 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat