30 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës

Peja

30 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës

Më: 19 maj 2021 Në ora: 10:39
Spitali e Pejës

30 persona me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Pejës.

Sipas njoftimit nga Spitali, 12 pacientë me COVID-19 janë Oksigjenoterapi dhe dy në CPAP.

Gjithashtu është njoftuar se 14 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Tutje thuhet se tre pacientë janë shëruar në 24 orët e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat