128 të infektuar me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje më të rëndë shëndetësore

Peja

128 të infektuar me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 25 në gjendje më të rëndë shëndetësore

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 10:32
Ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 128 pacientë të infektuar me COVID-19.

Nga spitali kanë njoftuar se 105 pacientë janë në oksigjenoterapi.

9 në CPAP dhe 25 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë që 15 pacientë janë shëruar nga COVID-19. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat