Kjo është gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Peja

Kjo është gjendja me Covid-19 në Spitalin e Pejës

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 10:34
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 45 pacientë me COVID-19. Prej tyre 33 janë me oksigjenoterapi, e tetë janë në maskë CPAP.

Tetë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Gjatë 24 orëve të fundi në Spitalin e Pejës është shëruar një pacientë dhe janë pranuar pesë tjerë.

Njoftimi i plotë

Gjendja aktuale e pacientëve me Covid-19, datë 30.09.2021:

✓45 pacientë janë të shtrirë;

✓33 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 8 pacientë janë në CPAP;

✓ 8 pacientë ne gjendje të rëndë;

✓ 1 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit;

✓ 5 pacientë janë pranuar gjatë 24 orëve të fundit;

Mbroje vetën vaksinohu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat