51 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

51 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 1 tetor 2021 Në ora: 10:45
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 51 pacientë për Covid-19.

Nga ky spital kanë njoftuar se 37 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 7 në CPAP maskë dhe 6 në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Ndërkohë Në 24 orët e fundit janë shëruar 4 pacientë.

Njoftimi i plotë:

Gjendja aktuale e pacientëve me Covid-19, datë 1.10.2021:

✓51 pacientë janë të shtrirë;

✓37 pacientë janë në Oksigjenoterapi;

✓ 7 pacientë janë në CPAP;

✓ 6 pacientë të tjerë në gjendje të rëndë;

✓ 4 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit;

Mbroje vetën vaksinohu

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat