Anton (Zef) Morina - Bota Sot
Anton (Zef) Morina

Perkujtime

E enjte, 20 qershor 2019

Anton (Zef) Morina

Më: 23 mars 2019 Në ora: 00:29
Anton (Zef) Morina

U bënë 10 vite nga vdekja e djalit, bashkëshortit Dhe babit tonë të dashur!

S‘ka fjalë, lot, as vaj që e shuajnë mallin për Ty, Babë!

Na mungon shumë prezenca, fjala, këshilla, ngrohtësia dhe çdo gjë e jotja.  

I dashur Babë, qenka shumë e vështire të gjejmë fjalët për të shprehur mallin, dhembjen, mungesën tënde, me të cilën po jetojmë, familija Morina. Qenka e vështirë të shkruhet, e të mendohet, e më e rëndë të besohet, se ti nuk je ne mesin tonë. Zemrat  tona janë të pikëlluara, e mungesa jote është e madhe për të gjithë ne.

Thonë se koha shëron plagët, por koha nuk e shuan, e as që do ta shuaj asnjëherë mallin për ty Babë. Në të kundërtën, tani Po bindemi se po shtohen çdo ditë e më shumë. 

Urtësia, korrektësia, bujaria, kultura, mirësjellja të bënjnë të jesh i çmuar, i respektuar dhe i paharruar për ne si familija, dhe për të gjithë ata që të njohën! 

Çdo ditë me krenari dëgjojmë fjalë e vepra për ty nga miqtë tu. 
Krenaria që patëm një prind si ty, na bënë më të lehtë të pranojmë humbjen tënde. 

Kujtimi për ty do të jetë gjithmonë i plot ne Zemrat tonë!

Vdekja të ndau nga jeta, por jo nga zemrat tona, aty do mbetesh gjithmonë pjesë e zemrës dhe jetës sonë!

Jemi krenarë që të patëm, djal, burr dhe bab!!! 

E përkujtojmë me mall: Nana Prena Morina, Bashkeshortja Mrika Morina Djali Zef Morina  Dhe Vajza Mire Cetaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test