QERIM (ASLLAN) DRESHAJ

Perkujtime

E hënë, 01 mars 2021

QERIM (ASLLAN) DRESHAJ

Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 00:12
QERIM (ASLLAN) DRESHAJ

U bë një vit pa më të dashurin tonë bashkëshort dhe baba, dhe ende nuk mund ta besojmë që ishe dje dhe sot nuk je më.

Na le shumë herët, kujtimi për ty është i pavdekshëm, veprat tua janë të paharrueshme.

Nuk je më fizikisht, por je me neve në secilën frymëmarrje.

Na le të varfër në shpirt, por edhe krenar që patëm një baba si ti, kjo na bënë pak më të lehtë humbjen tënde.

Falimenderit që ishe mësuses, shok dhe shembull i jashtëzakonshëm për fëmijët e tu, thjeshtë baba, bashkëshort, vëlla e mik unik që çdo njeri e ëndërron.

Ditët po kalojnë ndërsa malli për ty po rritet, ishe dhe do të mbetesh krenaria e familjes sonë.

Me mallë dhe shumë dhimbje të kujtojnë bashkëshortja Sanija, vajza Nora, djemtë Bujari, Burimi dhe Blerimi, si dhe nipat e mbesat nga Gjermania dhe Kosova.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat