Marjan P. Milici - Bota Sot
Marjan P. Milici

Perkujtime

E shtunë, 19 tetor 2019

Marjan P. Milici

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 00:29
Marjan P. Milici

Dhembja dhe malli që kemi për Ty

nuk përshkruhet më fjalë,

pse jeta u tregua kaq e padrejtë me Ne

na ndau aq herët.

 

Ty të rrëmbeu Vdekja në moshën e rinis,

bashk me Ty u shua edhe gëzimi për Ne

Ti ike kur Ne patëm më së shumti nevojë

për Ty.

 

Ne mbetëm vetëm me kujtime për Ty

por Ti në zemrat dhe mendjet tona

do të mbetesh përherë i paharruar

 i dashuri ynë!

 

Të përkujtojnë me mall: Bashkëshortja Lidija, Vajzat Rita, Manuela dhe Vanessa.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test