Mus Uka - Bota Sot
Mus Uka

Perkujtime

E enjte, 17 tetor 2019

Mus Uka

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 00:18
Mus Uka

Ah babë u duruam shumë që të afërmit mos me na pa duke u mërzit. Më bëri Zoti të fort, errësirën ma bëri dritë. Mërzinë e mbajta brenda e nuk deshta jashtë me e qitë. Prej jashtë po dokna mirë, po brenda jam tu u mbytë.

Pse ike n’botën tjetër?

Babë çdo ditë të kërkoi

Më mungon koha e vjetër, po prap me Ty jetojë.

Me mall të madh dhe lot në sy të kujtojnë : bashkëshortja Maria, djemtë, vajzat me nipa dhe mbesa nga Beci.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test