Korisha futet në karantinë, Haskuka paralajmëron dënime për ata që nuk i respektojnë masat - Bota Sot
Korisha futet në karantinë, Haskuka paralajmëron dënime për ata që nuk i respektojnë masat

Prizreni

Korisha futet në karantinë, Haskuka paralajmëron dënime për ata që nuk i respektojnë masat

Më: 3 prill 2020 Në ora: 11:33
Mytaher Haskuka

Në komunën e Prizrenit deri më tani janë regjistruar tri raste me virusin COVID-19. Rasti i tretë u shfaq mbrëmë dhe është nga fshati Korishë. Por shqetësues mbetet fakti se personeli i IKShP-së nuk ka arritur të gjejë përgjigje nga është burimi i infektimit.

E për këtë qëllim i tërë fshati Korishë është futur në karantinë.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, në një intervistë ka bërë të ditur se me rekomandimin e IKShPK-së për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë vendim që fshati Korishë të shpallet zonë karantinë, nëpërmjet së cilit ndalohen hyrje-daljet dhe ndalohet lëvizja në fshat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat