Nuk ka dispilinë as në Prizren, intervenon Policia tek ata që nuk po i përfillin masat

Prizreni

Nuk ka dispilinë as në Prizren, intervenon Policia tek ata që nuk po i përfillin masat

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 22:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Nga ora 21:00 deri në orën 05:00 të mëngjesit, ndalohet qarkullimi i qytetarëve në katër komuna të Kosovës, në përpjekje për ta ndalë përhapjen e koronavirusit.

Me vendim të qeverisë, është rikthyer kufizimi i lëvizjes së qytetarëve në Komunën e Prishtinës, Ferizajt, Prizrenit dhe Vushtrrisë.

Por, ky vendim nuk po përfillet në të gjitha komunat.

Media raportoi që as në Ferizaj e Prishtinë nuk po zbatohen masat e Qeverisë.

Në Komunën e Prizrenit po shihet që Policia po i ndalon qytetarët që nuk po i respektojnë masat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat