Afishet me mesazhe nga Kurani/ VV demanton lajmet

Prizreni

Afishet me mesazhe nga Kurani/ VV demanton lajmet

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 22:43
Afishet me mesazhe nga Kurani

Në Facebook po qarkullon një afishe me mesazhe në gjuhën arabe e shqipe me anë të së cilës kërkohet vota për Lëvizjen Vetëvendosje.

Në afishen ku citohen ajete të ndryshme të Kuranit, zgjedhësve të Kosovës u thuhet se vota për VV-në është “hallall”, ndërsa për partitë e tjera është “haram”.

E këto afishe kanë nxitur debat të madh në opnion.

Por kjo gjë është demantuar nga zëdhënësi i VV-së, Arlind Manxhuka, i cili thotë se këto afishe nuk janë bërë nga partia dhe as anëtarët e saj.

“Demantim. Afishet e shpërndara në Prizren nuk janë bërë nga VV e as anëtarë të saj”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat