U ngrit aktakuzë kundër drejtoreshës së tij, reagon Haskuka

Prizreni

U ngrit aktakuzë kundër drejtoreshës së tij, reagon Haskuka

Më: 14 prill 2021 Në ora: 15:20
Xhemile Thaçi-Vezgishi dhe Mytaher Haskuka

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër Drejtoreshës së Arsimit të Komunës së Prizrenit, Xhemile Thaçi-Vezgishit, për mos deklarim të pasurisë.

Një ditë pas, ka reaguar kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, me ç’rast aktakuzën e ka quajtur pjesë e kampanjës së orkestruar mediale.

Postimi i tij i plotë:

Drejtoresha Xhemile Thaçi Vezgishi ka derguar emailin me formularin për deklarim të pasurisë në kohë.

Ngritja e aktakuzës kundër saj tregon që kjo nuk ka asgjë të bëjë me ligjin por pjesë e kampanjës së orkestruar mediale. Fundja prokurori aktakuzën nuk ja dërgon drejtoreshës por mediave.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat