Haskuka: Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve - Bota Sot
Haskuka: Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve

Prizreni

Haskuka: Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 06:00
Haskuka: Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka njoftuar se përsëri janë dëmtuar dhe vjedhur dhjetëra fidanë të për gjatë rrugës.
Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Haskuka ka thënë se Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve që shkatërrojnë investimet komunale.

“Përsëri janë dëmtuar dhe vjedhur dhjetëra fidanë të reja. Ata që dëmtojnë natyrën dëmtojnë të tashmen por edhe të ardhmen e fëmijëve tanë, prandaj shpresoj që policia ti gjej përgjegjësitë sa më shpejt.”

“Kriminelët dhe vandalët nuk na ndalin! Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve që shkatërrojnë investimet komunale. Gjelbërimi do t’i kthehet Prizrenit”, ka shkruar Haskuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...