49 vjeçari i tronditur: Gruaja nuk dëshiron të bëjë më seks me dua dhe unë...

Seksi

49 vjeçari i tronditur: Gruaja nuk dëshiron të bëjë më seks me dua dhe unë...

Nga: Bota sot Më: 17 korrik 2019 Në ora: 15:06
Ilustrim

Një burrë 49 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se gruaja e tij 40 vjeçare nuk do që të bëjnë më seks, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se ajo nuk dëshiron të flas për këtë çështje dhe nuk e lë ta prekë kur ai i afrohet.

Burri thotë se i mungon seksi me të dhe është i ri të mos bëjë më, andaj ka filluar të dalë me eskorta duke i paguar.

Kjo është letra e plotë e burrit:

Për gjashtë muajt e fundit kam paguar eskorta për të bërë seks dhe është më i miri në jetë, por ka një problem, jam i martuar.

Unë dhe gruaja ime jemi bashkë prej 12 vitesh.

Unë jam 49 vjeç, ndërsa ajo është 40. Është martesa e dytë për ne të dy. Unë i kam dy fëmijë nga martesa e parë dhe nuk kam dashur më, dhe gruaja ime shkon mirë me ata.

E dua atë dhe kemi qenë të lumtur. Seksi nuk ishte për tu çmendur por ishte i mirë dhe i rregullt, për nevojat e mia.

Gjithçka ndryshoi katër vite më parë kur ajo ndaloi së bëri seks. Sa herë që unë sugjeroja që ta bënim apo e përkëdhelja atë, ajo më shtynte, largohej dhe më thoshte të mos jemi intimë.

E pyeta se çfarë kam bërë gabim por ajo nuk donte të fliste. Ajo vetëm tha se ne duhet të jetojmë jetën normalisht.

Kam tentuar, por më mungon shumë seksi me të. Të shkojmë në pushime dhe të dalim jashtë në mbrëmje e të mos e shijojmë më pas intimitetin për mua është shumë keq, mërzitem. Në fund, unë shikova online dhe gjeta eskorta.

U ndjeva fajtor herën e parë kur shkova, por seksi ishte i mirë dhe më pas u ktheva sërish. Vajzat janë shumë të shoqërueshme dhe gjithçka është e lehtë.

Unë kam provuar sërish të flas me gruan time, t’i tregoj sa shumë e dua dhe se më mungon seksi me të, por asgjë nuk ndryshon.

Diçka duhet të ndodhë, po mendoj të kem një aferë që mund të kënaqem dhe të bëj qejf, pasi jam ende i ri.

Unë me të vërtetë nuk dua ta lëndoj atë por nuk e arsyetoj për mënyrën se si vepron.

Përgjigja e psikologes:

Ti nuk je, dhe është turp për gruan tënde që nuk mund të shpjegojë se çfarë po i ndodhë.

Të paguash për seks nuk është zgjidhja. Ti je duke ikur nga çështja kryesore. Gjeje një moment të qetë që nuk jeni afër dhomës së gjumit, që ta pyesësh se çfarë ka. Thuaj që ndihesh i lënduar dhe se e gjithë kjo po e dëmton martesën tuaj.

Premtoi se do ta dëgjosh qetë dhe nuk do të ndërhysh, derisa ajo të shpjegojë çfarë ka për të thënë, në mënyrë që të mund ta zgjidhni problemin tuaj./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat