"Gruaja ime po me tradhton, ajo takohet për seks me të dashurin e saj"

Seksi

"Gruaja ime po me tradhton, ajo takohet për seks me të dashurin e saj"

Nga: Bota sot Më: 25 mars 2020 Në ora: 20:46
Ilustrim

Sapo zbulova se gruaja ime ka pasur një fundjavë seksi me të dashurin e saj.

Ajo ishte betuar se afera e tyre ka mbaruar dhe se ne do të rinovojmë martesën tonë.

Ne ishim të dashuruar qysh në fëmijëri dhe kemi dy djem, 16 dhe 15 vjeqar. Unë jam 37 dhe ajo është 36 vjeqare.

Katër vitet e fundit kanë qenë një ferr për mua, që kur ajo filloj një lidhje me një burrë në punë.

Filluam procedurat e divorcit, atëherë ajo më pyeti nëse duhet ta mbajmë ende këtë. Unë u pajtova por ndihesha sikur po qmendem.

Më zhgënjyese është se ajo ka provuar të më bëjë mua përgjegjës, duke thënë se do të ndalonte të shikonte një dashnor tjetër, nëse unë do t'i jepja më shumë romancë.

Unë u përpoqa por ishte e pamundur kur ajo akoma ishte në një lidhje.

Një ditë ajo më tha që i dashuri i saj kishte gjetur dikënd tjetër dhe vajza ishte shtatzënë, kështu që ajo donte t'i jepte fund.

Ne i morëm gjërat qetë dhe kishim pushimin e parë si familje pas disa vitesh.

Gjithqka dukej se po fillonte mirë mes nesh.

Ne filluam të planifikonim ndeja në familje që të rinovonim martesën tonë.

Djali im i vogël i kujtoj nënës së saj duke parë Liverpoolin kur luante në fillim të muajit, kinse ajo ishte jashtë me të dashuren e tij.

E dija se nuk kishte mundësi që vajzat të shkonin bashkë dhe ajo pranoj se kishte qenë me ish të dashurin e saj.

E ndjej se toka më është shembur.

Nuk di si të punoj me të kur ajo po e mban martesën tonë me gënjeshtra.

Ajo thotë se ndihet keq, por ai ka një qëndrim që kjo nuk mund t'i rezistoj.

Nuk e di nëse duhet të vazhdoj të përpiqem të shpëtoj këtë martesë apo më mirë të ndaloj humbjet e mija.

Psikologia përgjigjet: Më në fund gruaja juaj ka filluar të kuptoj që afera e saj është emocionale, e dëmshme dhe jo e shëndetshme, si një vartësi.

Me sa duket i dashuri i saj ishte duke tradhtuar atë me një partner të ri. Atij kurrë nuk i duhet besuar.

Ju u bëtë bashkë dhe keni një familje tashme kur ishit të ri.

Tradhtia nuk është përgjigje, por mbase ajo e ka ndjerë se jeta e saj është bllokuar nga shtëpia dhe përgjegjësitë e saj.

I dashuri i saj i ka sjellë argëtim, por ajo e di se nuk mund të mbështetet në të.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat