Rrëfimi i bashkëshortit: Gruaja ime pranoi që ajo kishte bërë seks në shtratin tonë me një burrë nga puna e saj - Bota Sot
Rrëfimi i bashkëshortit: Gruaja ime pranoi që ajo kishte bërë seks në shtratin tonë me një burrë nga puna e saj

Seksi

Rrëfimi i bashkëshortit: Gruaja ime pranoi që ajo kishte bërë seks në shtratin tonë me një burrë nga puna e saj

Nga: E.B Më: 28 korrik 2020 Në ora: 13:50
Foto ilustrim

Një person ka shkruar rrëfimin e tij tek, “Dear Deidre”, ku ka treguar problemet me bashkëshortën e tij.

Ai ka shkruar se pas disa problemeve me bashkëshortën ka shkuar të jetojë me nënën e tij, por pasi u kthy në shtëpi bashkëshortja i tregoi se e kishte trashtuar me një kolegë të punës, në shtratin e tyre, transmeton "Bota Sot".

Rrëfimi i bashkëshortit:

Gruaja ime e ka pranuar që ajo kishte bërë seks në shtratin tonë me një burrë nga puna e saj.

Unë e dija se gjërat midis nesh nuk ishin aq të mira, por kurrë nuk mendoja që ajo të më tradhtonte.

Ne jemi në të tridhjetat dhe kemi dy djem të moshës shtatë dhe nëntë vjeç.

Sa punoja nga shtëpia, ajo bënte ushqimin por i thashë që ajo duhet të bënte më shumë përpjekje për tu dukur më tërheqëse për mua.

Ndoshta kjo ishte e gabuar, në një farë mënyre, por është se si jam ndjerë në atë kohë.

Ne patëm një krizë në lidhjen tonë dhe ajo tha që ajo kishte nevojë për ca kohë më vete dhe më tha që të  qëndroja me mamanë ose tek ndonjë shok.

Pashë se ajo ishte zemëruar ashpër me mua, kështu që mezi mund të rrija në shtëpinë, dhe paketova një çantë dhe u zhvendosa me nënën time.

Unë qëndrova atje për dy javë. Unë i dërgoja asaj një tekst çdo ditë duke pyetur se si po ndihej dhe kur do të më dëshironte në shtëpi. Ajo më ktheu përgjigje një mbrëmje dhe më tha që donte të fliste.

Kjo dukej shpresë për mua dhe i bleva disa lule, por ajo i përplasi për fëtyren time.

Pastaj ajo tha se ishte e ngopur që të jetonte me mua dhe ishte afruar me një koleg të saj. Ai është sa mosha jonë dhe beqarë.

Ajo tha se ai e bëri atë të ndjehej se ajo kishte diçka për të dhënë dhe se ajo nuk ishte thjesht një skifter dhe një nënë. Ai kishte qenë në shtëpinë tone teksa unë qëndroja tek nëna ime, dhe ata madje kishin bërë seks në shtratin tonë. Jam thyer plotësisht. Ajo thotë se ka ndjenja për të dhe nuk më do më mua.

Unë dua që ne ta harrojmë këtë çfarë ka ndodhur mes nesh dhe të punojmë në martesën tonë për ta bërë atë më të mirë sa ishte në fillim. Por nuk mendoj se ajo po më dëgjon.

Përgjigja e psikologes:

Unë mendoj se do të duhet më shumë se një tufë lulesh për ta kthyer këtë.

Të mbash një punë dhe të jesh nënë do të thotë që puna nuk ndalet kurrë.

A keni bërë pjesën tuaj të punës në shtëpi apo zemërimi i saj është i drejtë?

Apo i keni mbyllur sytë ndaj kërkesave të vazhdueshme që duhet të sjellin dy fëmijë?

Sa i keni ndihmuar fëmijët në detyrat e shtëpisë?

Thuaji asaj që po dëgjon tani dhe je gati të ndryshosh.

Shpresoj, për hir të djemve tuaj, që ajo do t'ju japë një shans për të treguar që jeta mund të jetë me të vërtetë e ndryshme dhe më e mirë me ju.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat