10 sugjerime për seks të zjarrtë

Seksi

10 sugjerime për seks të zjarrtë

Më: 19 gusht 2020 Në ora: 22:56
Foto ilustrim

1-Shëndeti i mirë

Shendeti i plotë dhe seksi i mirë përputhen me njëri-tjetrin. Prandaj, nëse dëshironi seks të zjarrtë, patjetër duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj. Sa më mirë të jeni me shendet aq me shumë seks jeni të gatshëm të bëni.

2-Pini jogurt
Pini çdo ditë së paku 200 gramë jogurt me sa më pak yndyrë. Jogurti shton epshin, andaj shumë lehtë do të jeni të gatshëm për seks, por është edhe burim i shkëlqyeshëm i proteinave të cilat përmirësojnë metabolizmin dhe ndihmojnë në humbje të peshës trupore.

3-Pini mjaft lëngje
Pini ujë gjatë ditës. Uji shpëlan sistemin e tretjes, andaj ushqimi më shpejt tretet dhe humben kilogramët. Krahas kësaj, trupi i hidratuar mirë e bën seksin mjaft të këndshëm.

4-Bëni gjimnastikë 
Ushtrimet mund të ndikojnë si afrodiziak, sepse shkaktojnë lirimin e endorfinës. Endorfina jo vetëm që ndihmon në ngritjen e humorit, por ndihmon edhe në prodhimin e testosteronit, gjë që shton dëshirën për seks. Njerëzit të cilët ushtrojnë rregullisht, më lehtë u ngrihet dëshira për seks dhe më shpejt arrijnë orgazmën sesa ata të cilët nuk ushtrojnë.

5-Merrni rreze dielli
Vetëm 20 minuta rreze dielli në ditë pa kremin për rrezitje shkakton prodhimin e pigmentit të melaninës, i cili  zgjon dëshirën për seks.

6-Lëreni duhanin
Nikotina në fillim mund të ngrejë dëshirën, mirëpo në afat të gjatë ka ndikim negativ.

7-Kënaqeni partnerin
Nëse jeni të pakënaqur me seks, me siguri partneri juaj jo. Në vend që të bisedoni për gjërat që do të duhet t’i përmirësoni, përqendrohuni në gjërat pozitive të jetës suaj seksuale.
Bisedoni gjatë seksit dhe jepni sinjale partnerit tuaj që po bën diçka të mirë. Kjo partnerit tuaj do t’ia zgjojë deshirën. Pyeteni çka dëshiron të bëni në shtrat. Kjo do t’i hapë linjat e komunikimit, andaj ju do të mund t’ia tregoni dëshirat tuaja. Tregoju i dashur në shtrat dhe mos hyni direkt në temë tek “zogu”. Ka nevojë ta marri shtruar deri në zjarrin e madh…

8- Pini një gotë verë të kuqe ose e shumta dy

Një orë para seksit pijeni me një meze të lehtë një gotë verë të kuqe ose e shumta dy gota. Vera ndez gjakun dhe rrit në një mënyrë të habitshme deshirën e palëve për seks. Rritet fantasia dhe goja si orator që ndez partnerin me fjalë të embëla.

9-Ledhatimi nga maja e gishtave

Femrën përkedhele me kujdes nga maja e gishtave deri në qafë, me kujdes dhe me shpinën e dorës. Krejt lehtë fërkojeni dhe guduliseni në vendet më delikate; në pjesën mbi prapanicë, poshtë shputës së këmbës, në pjesën e barkut dhe pas qafe, dhe sidomos tek “zogu”. Më pas zjarri e ka pushtuar femrën.

10-Pas çdo séance seksi bëni dush

Pas një séance seksi ka nevojë që të bëni një dush të lehtë, dhe fshijeni trupin  lehtë duke lenë disa buleza uji,pasi në seancën e rradhës ato ndezin seksin , duke e thithur si ajër që del nga trupi i nxehtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat