22 vjeçarja pyet Dr. Seksin: Pse burrat duan gjëra të çuditshme gjatë seksit?

Seksi

22 vjeçarja pyet Dr. Seksin: Pse burrat duan gjëra të çuditshme gjatë seksit?

Më: 17 korrik 2021 Në ora: 21:56
Foto ilustrim

"Pse burrat duan gjëra të çuditshme gjatë seksit?"

Xhesika 22 vjeçare nuk e kupton më botën. Që kur iu afruan praktikat gjatë seksit, ajo ka qenë e tronditur nga "fantazitë e seksit mashkull", shkruan 20min.ch, përcjell “Bota sot”

Pyetje nga Jessica (22) për Doctor Sex

“Jam mjaft e matur pas përvojave që kam pasur me seks gjatë viteve të fundit, mund të them edhe e tronditur. Ndonjëherë kisha përshtypjen se personi tjetër mendonte se isha një kanaçe në të cilën mund të vendosësh gjithçka!

Mw vjen keq, por unë nuk dua një shishe në vaginë, dhe as nuk ndizem kur një burrë shtyn tranguj, panxhar ose perime të tjera brenda meje.

A nuk munden burrat të bëjnë dallimin midis fantazisë së tyre dhe realitetit tim? A janë trurin e tyre kaq të mbushur me të gjitha hedhurinat e pornografisë që tërhiqen çdo ditë? Apo vërtet mendon se do ta doja? "

Përgjigje nga Doctor Sex

E dashur Xhesika

Zemërimi juaj është i kuptueshëm! Në jetën tuaj relativisht të shkurtër seksuale ju duket se keni hyrë në situata që ju kanë shtyrë në kufijtë tuaj. Përvojat e tilla mund të ndjehen shpejt kërcënuese ose madje të çojnë në trauma, veçanërisht gjatë seksit.

Së pari do të doja të bëja të qartë diçka për një moment: Nuk ka burra - më shumë se gratë. Të jesh burrë apo grua nuk do të thotë automatikisht - përveç përbërjes biologjike - të kesh karakteristika të caktuara ose të sillesh në një mënyrë të caktuar.

Prandaj është e panevojshme të bëhen pyetje që nënkuptojnë se burrat ose gratë janë grupe homogjene të njerëzve që mishërojnë disa karakteristika që vlejnë për të gjithë. Ne e dimë nga hulumtimi gjinor që larmia brenda grupit përkatës biologjik të gjinisë është pafundësisht e madhe - shumë më e madhe se ajo midis gjinive.

Sidoqoftë: Konsideratat tuaja janë absolutisht të përshtatshme dhe të rëndësishme!

Po, ka burra që aftësia e tyre për të bërë dallimin midis fantazive të tyre dhe dëshirave të partneres së tyre është e kufizuar. Askush nuk mund ta mohojë që trillimet pornografike luajnë një rol në këtë. Dhe sigurisht ka burra imazhi i të cilëve për gratë është i dyshimtë.

Por ne i dinim të gjitha këto para se të na linit të merrnim pjesë në konsideratat tuaja. Ajo që është vendimtare është ajo që ju i bëni kësaj njohurie - ndoshta të re -.

Në të vërtetë, ekziston vetëm një mënyrë vërtet e dobishme për tu mbrojtur nga surpriza të tilla: Flisni! Pra, para se të merreni me seks në të ardhmen, duhet ta bëni të qartë për partnerin tuaj të mundshëm seksual se çfarë funksionon për ju - dhe çfarë jo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat