Pastrim radikal i enëve të gjakut për 40 ditë me këta përbërës

Shëndetësia

Pastrim radikal i enëve të gjakut për 40 ditë me këta përbërës

Më: 3 janar 2021 Në ora: 19:45
Foto ilustrim

Konsumoni këtë tinkturë gjatë 40 ditëve dhe me themel do të pastroni enët e gjakut nga kolesterina!

Për të eliminuar helmet në gjak, për të shtuar elasticitetin e enëve të gjakut dhe pastrimin e tyre nga shtresat e yndyrë, sugjerohet ky pastrim radikal

Përbërësit:

– 4 hudhra,

– 4 limonë të madhësisë mesatare,

– rreth 3 litra ujë të vluar.

Përgatitja:

Hudhrat ndani në thelpinj dhe pastroni. Limonët qitni në ujë të vluar, pritni në rriska.

Të gjitha përbërësit bluani në makinën e bluarjes së mishit.

Përbërjen e bluar qiteni në një kavanoz të pastër qelqi prej 3 litrash dhe qitni sipër ujin e nxehtë të vluar, deri në fund të kavanozit.

Mbulojeni dhe futeni në frigorifer 3 ditë. Pastaj, kullojeni dhe ruajeni në frigorifer, transmeton Telegrafi.

Mënyra e aplikimit:

Doza maksimale e pijes është 50 ml 3 herë në ditë, para racionit. Megjithatë, pastrimi i enëve të gjakut duhet të fillojë me doza më të vogla (1 -2 lugë supe).

Nëse nuk ekzistojnë telashe (probleme), dozën ngadalë shtojeni deri te doza e domosdoshme.

Kura zgjatë 40 ditë.

Pastrimi i enëve të gjakut në këtë mënyrë rekomandohet të aplikohet një herë në vit, pas konsultimit me mjekun

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat