Thojini lamtumirë fryrjeve të barkut me këtë bimë të mrekullueshme

Shëndetësia

Thojini lamtumirë fryrjeve të barkut me këtë bimë të mrekullueshme

Më: 6 maj 2021 Në ora: 00:52
Ilustrim

Sherebela është një nga bimët më të mira medicinale. Duke qenë se vepron si një astrigjent, stimulues dhe tonik, shkakton një ngrohtësi në stomak, lehtëson tretjen, shkakton diurezë, përshpejton qarkullimin, ka një efekt të rëndësishëm në tru.

Gjithashtu është qetësues dhe zvogëlon acarimin e sistemit nervor.

Për të përgatitur çajin merrni disa gjethe sherebele dhe një limon. Bëjeni çaj dhe pijeni atë për 3 ditë në mëngjes dhe në darkë duke e kombinuar me një dietë të mirë. Domethënë mos hani ushqime të yndyrshme.

Nëse dëshironi, shtoni një lugë mjaltë në secilin filxhan. Në këtë mënyrë, barku juaj do të shfryhet dhe do të bëhet përsëri i sheshtë

Këshillë: Për super rezultat, pijeni atë para drekës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat