Si të shëroni kokë dhimbjen e shkaktuar nga alkooli – Nuk do ta besoni se çfarë iu duhet

Shëndetësia

Si të shëroni kokë dhimbjen e shkaktuar nga alkooli – Nuk do ta besoni se çfarë iu duhet

Më: 11 maj 2021 Në ora: 17:17
Foto ilustrim

Mos harroni, sasi të ujit me limon do të jenë shumë të mirëseardhura nga trupi juaj dhe fruta apo perime për të freskuar organizmin.

Kokë dhimbja nga alkooli po që është e padurueshme, e aq më shumë kur vjen me të vjellat, përzierjet, marramendjen e gjithçka tjetër.

Për të kthyer trupin në gjendje normale, ushqimi dhe hidratimi janë shumë të rëndësishëm. Një vakt me shumë sheqer, karbohidrate, yndyra dhe me kalori është zgjedhja e duhur.

E di çfarë po mendoni, ajo do të të bëjë të vjellësh. Epo në fakt nuk është kështu. Kjo është zgjedhja më e mirë për të qetësuar organizmin.

Një hamburger me patate të skuqura, një picë plot kaçkavall, pasta apo diçka e tillë e shoqëruar me një cola do të jetë shpëtimtari juaj!

Mos harroni, sasi të ujit me limon do të jenë shumë të mirëseardhura nga trupi juaj dhe fruta apo perime për të freskuar organizmin.

Këto ushqime në rrethana normale nuk sugjerohen të konsumohen shumë, por në këtë gjendje që është trupi juaj, ato mund të jenë zgjedhja më e mirë.

Sigurisht, ndonjë pilulë për dhimbje koke ose vitamina nuk bëjnë dëm, por nëse dëshiron të shmangni plotësisht medikamentet, mund të përdorni këtë metodë.

Epo, mos e lini pa provuar herën tjetër që pendoheni për sasinë e alkoolit që keni pirë! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat