‘Qatar Airways’ me avionët më të veçantë që keni parë ndonjëherë - Bota Sot
‘Qatar Airways’ me avionët më të veçantë që keni parë ndonjëherë

Shkencë & Teknologji

‘Qatar Airways’ me avionët më të veçantë që keni parë ndonjëherë

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 21:42
Qatar Airways

Një aeroplan i agjencisë së fluturimeve ‘Qatar Airways’ u kap duke shkëlqyer qiellin me një gjurmë spektakolare të ylberit, të liruar nga krahët e saj.

Anija u zbulua duke emetuar multi-ngjyra, pasi fluturoi mbi Bamberg, të Gjermanisë, transmeton lajmi.net.

Pamja fenomenale u kap nga fotografja gjermane Nick Beyersdorf, 20-vjeçare, ndërsa qëndroi gjashtë mijë metra poshtë avionit.

Gazrat e lëshuara nga avioni që ndihmohen nga një shtresë e sipërme, siç janë: Dioksidi i karbonit, avujt e ujit, oksidet e azotit, monoksidi i karbonit, hidrokarburet si metani, sulfati dhe blozat dhe grimcat metalike

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...