Thyhet dera e KZAZ në Shkodër, dyshohet se autorët janë mbështetës të PS - Bota Sot
Thyhet dera e KZAZ në Shkodër, dyshohet se autorët janë mbështetës të PS

Shkodra

Thyhet dera e KZAZ në Shkodër, dyshohet se autorët janë mbështetës të PS

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 18:11
Thyhet dera e KZAZ në Shkodër

Është thyer dera e pallatit të sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër e percaktuar si KZAZ. Kjo godinë mbahej e mbyllur për shkak se është në pronësi të bashkisë së Shkodrës, dhe policia bashkiake e ndihmuar nga mbështetës të opozitës arritën të hynin me forcë brenda, në përplasjet e ndodhura pak ditë më parë.

Sulmi i sotëm dyshohet se ka ndodhur nga një grup mbështetës i Partisë Socialiste. Ata kanë goditur me mjete të forta derën kryesore dhe janë larguar. Aktualisht aty ndodhen forcat e policisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...