Qentë në pedonalen e Shkodrës, qytetarët të shqetësuar bëjnë apel për zgjidhje - Bota Sot
Qentë në pedonalen e Shkodrës, qytetarët të shqetësuar bëjnë apel për zgjidhje

Shkodra

Qentë në pedonalen e Shkodrës, qytetarët të shqetësuar bëjnë apel për zgjidhje

Më: 16 qershor 2018 Në ora: 14:09
Pamje nga video

Qentë e rrugës janë kthyer në një shqetësim serioz për qytetarët e Shkodrës. Pedonalja e Shkodrës duket se kontrollohet nga qentë që gjenden në çdo pjesë.

Qytetarët thonë se një pjesë e mire e qenve janë agresiv dhe jo pak herë kafshojnë kalimtare duke rrezikuar edhe fëmijët. Banorët e Shkodrës bëjnë apel që institucionet përgjegjëse të marrin masa për zgjidhjen e këtij problem.

Ndërkohë ajo që të bën më shumë përshtypje është fakti se institucionet justifikohen duke thënë se kafshët janë të vaksinuara. Burime nga urgjenca e spitalit jashtë kamere bëjnë të ditur se thuajse çdo ditë vijnë në spital njerëz për ndihmë mjekësore që kafshohen në rrugë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...