Tensione në Velipojë, zbarkon FNSH, përplaset me biznesmenët - Bota Sot
Tensione në Velipojë, zbarkon FNSH, përplaset me biznesmenët

Shkodra

Tensione në Velipojë, zbarkon FNSH, përplaset me biznesmenët

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 08:11
Policia ka pasur debate me biznesmenët të cilët nuk ishin dakord me aksionin që po zhvillohej.

FNSH dhe policia bashkiake ka zbarkuar pak pas mesnate në plazhin e Velipojës, ku kas pasur përplasje me disa biznese. Aksioni u krye për lirimin dhe sekuestrimin e shezlloneve të paligjshme.

Policia ka pasur debate me biznesmenët të cilët nuk ishin dakord me aksionin që po zhvillohej.

Policia ka pasur konfrontim dhe me ish-kryetarin e komunës Velipojë Nikoll Marku, i cili këmbëngulte se aksioni nuk duhet të kryhej.

Kundërshtia më e madhe që bizneset kishin me policinë, ishte fakti se pse ky aksion duhej të zhvillohej në pikun e sezonit, dhe jo më herët, duke qenë se kjo përkeqëeson dhe imazhin te pushuesit.

Debatet kanë qenë të forta dhe kanë zgjatur për disa minuta me rradhë, ndërsa më pas policia ka sekuestruar shezlongë që ishin vendosur në mënyrë të jashtëligjshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera