Dënohen 200 shoferë në Shkup - Bota Sot
Dënohen 200 shoferë në Shkup

Shkupi

Dënohen 200 shoferë në Shkup

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 10:40

Reparti për siguri në komunikacionin rrugor pranë Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup dje nga ora 6:00 deri në orën 24:00 zbatoi kontroll të tejkalimit të shpejtësisë së automjeteve.

MPB sot njoftoi se mbrëmë nga ora 21:00 deri në orën 24:00 ka zbatuar kontroll për motoçiklistët ku ka zbuluar 26 kundërvajtje dhe janë konstatuar edhe 43 kundërvajtje tjera.

Më 28.07.2019 nga ora nga mesnata deri në orën 5:00 është zbatuar kontroll për zbulimin e vozitësve që drejtojnë automjetin nën ndikim të alkoolit dhe janë zbuluar 13 vozitës të dehur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...