Policia në aksion, dënon mbi 200 shoferë në Shkup - Bota Sot
Policia në aksion, dënon mbi 200 shoferë në Shkup

Shkupi

Policia në aksion, dënon mbi 200 shoferë në Shkup

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 11:50
Foto ilustrim

Sektori për siguri në komunikacion pranë Sektorit për punë të brendshme Shkup mbrëmë në periudhën nga ora 22:00 deri në orën 4:00 të mëngjesit ka zbatuar aksion për zbulimin e shoferëve që e tejkalojnë shpejtësinë e lëvizjes me automjet motorik në rajonin e Shkupit me ç’rast janë sanksionuar 102 shoferë të cilët e kanë tejkaluar shpejtësinë e lëvizjes, për çka u janë shqiptuar dënime adekuate.

Siç informoi MPB-ja, janë zbuluar edhe 52 kundërvajtje tjera, për të cilët janë dhënë 26 urdhër pagesa dhe 27 urdhër pagesa kundërvajtëse. Sektori për siguri në komunikacionin rrugor zbatoi aksion edhe për drejtimin e automjetit motorik nën ndikimin e alkoolit në rajonin e Shkupit dhe janë sanksionuar 27 shoferë. Janë zbuluar edhe 47 kundërvjatje tjera për të cilat janë dhënë 71 urdhër pagesa dhe 30 gjoba kundërvajtëse.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...