Shkupi me 183 raste të reja me COVID-19, Komuna Aerodrom dhe Qendër me mbi raste aktive

Shkupi

Shkupi me 183 raste të reja me COVID-19, Komuna Aerodrom dhe Qendër me mbi raste aktive

Më: 7 tetor 2020 Në ora: 15:52
foto ilustrim

Shkupi gjatë 24 orëve të fundit regjistroi numër rekord me të infektuar, përkatësisht me 183 të infektuar.

Komuna Qendër është komuna me më së shumti raste aktive 210 ndërsa Komuna e Aerodromit ka 208 raste aktive.

Gazi Baba ka 126 raste aktive, Karposhi 180, Kisella Voda 131, Çairi 66, Gjorçe Petrovi 93, Butelli 49, Shuto Orizare 15, saraj 14 dhe Ilindeni 31.

Komunat me më pak raste aktive në Shkup janë Studeniçani 4, Haraçina 5, Sopishte 3, Çuçer Sandeva 3, Petroveci 8dhe Zelenikova 3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat