MPB: 156 shkelje në trafik në Shkup, 47 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

MPB: 156 shkelje në trafik në Shkup, 47 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 22 prill 2021 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (21.04.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka regjistruar 157 shkelje të rregullave në trafik.

Nga MPB thonë se prej gjobave 47 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë.

Ndërsa, 10 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

“Janë shqiptuar edhe 5 gjoba për përdorim të celularit gjatë vozitjes, 3 për kalim në të kuqe në semaforë, 5 gjoba u janë shqiptuar motoçiklistëve, 3 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 41 për parkim të parregullt”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat