155 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Shkupi

155 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Më: 17 gusht 2021 Në ora: 10:34
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara të aksionit në fushën e trafikut.

Nga MPB thonë se në territorin e Shkupit kanë shqiptuar gjithsej 155 gjoba.

Prej të cilave përfshirë 75 për vozitje më të madhe se shpejtësia e lejuar, 17 kundërvajtje të kryera nga këmbësorët, nëntë për vozitje pa patentë shoferi, gjashtë për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 30 për parkim ilegal.

“Veprimet e intensifikuara kontrollet e trafikut vazhdojnë. U bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat