Shi i rrëmbyeshëm në Shkup

Shkupi

Shi i rrëmbyeshëm në Shkup

Më: 17 gusht 2021 Në ora: 20:09
Shi i rrëmbyeshëm në Shkup

Në vend pasdite ka pasur zhvillim të motit jostabil i përcjellur me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima në zonat malore në pjesën verilindore.

Edhe në Luginën e Shkupit moti është jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Ndërsa në disa pjesë të luginës edhe në formë të motit të ligë me paraqitje të breshrit.

Siç kumtoi DPHM, deri në fund të ditës moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër, bubullima, erë të fuqishme dhe kushte për mot të ligë me breshër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat