Në Shkup dje janë sanksionuar 152 kundërvajtje

Shkupi

Në Shkup dje janë sanksionuar 152 kundërvajtje

Më: 26 gusht 2021 Në ora: 09:36
Foto ilustrim

Në territorin e qytetit të Shkupit dje janë shqiptuar gjithsej 152 masa.

Ndër të cilat për vozitje të shpejtë 37 sanksione, nëntë për vozitje pa patentë shoferi, tre për mospërdorimin e rripit të sigurimit, dy për përdorimin e celularit, shtatë për automjete të paregjistruara dhe teknikisht të dëmtuara, katër për kalimin e dritës së kuqe, tetë për shkeljet e kryera nga çiklistët dhe motoçiklistët, 71 për parkim të paligjshëm.

Nga MPB-ja kumtojnë se kontrollet e përforcuara të veprimit vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Ata apelojnë tek qytetarët që t’I respektojnë rregullat e komunikacionit që të rritet sigurua në komunikacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat