Në këtë ditë do të bëhet spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Shkupi

Në këtë ditë do të bëhet spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Më: 30 gusht 2021 Në ora: 16:43
Foto ilustrim

Bashkia e Shkupit qytetarët se të martën do të bëhet spërkatje me avion dhe në terren kundër mushkonjave.

Spërkatja me avion do të realizohet në orët e hershme, ndërsa dezinsektimi kundër mushkonjave në terren do të bëhet gjatë gjithë ditës.

Nëse kushtet e motit nuk lejojnë spërkatje, atëherë e njëjta do të realizohet ditën e ardhshme kur do të lejojnë kushtet.

Po ashtu Bashkia e Shkupit njofton bletarët që t’i ndërmarrin masat për mbrojtjen e bletëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat