Policia konfiskon kallashnikov në Shkup, tre të arrestuar

Shkupi

Policia konfiskon kallashnikov në Shkup, tre të arrestuar

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 12:52
Policia konfiskon kallashnikov në Shkup, tre të arrestuar

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mëngjesin e sotëm.

Policia me urdhër paraprak të gjykatës ka kryer bastisje në shtëpinë e 63-vjeçarit Xh.L nga Shkupi.

Policia ka gjetur pushkë automatike të prodhimit kinez, karikator të pushkës automatike dhe 40 plumba të kalibrit 7.62 mm.

“Gjatë bastisjes, S.L (28) ka tentuar ta hedh pushkën jashtë shtëpisë, por është vërejtur nga zyrtarët e policisë. Xh.L. S.L. dhe H.L. (35) janë ndaluar në stacion të policisë”, shtojnë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat